2 Ocak 2010 Cumartesi

Basit Bomba Yapımları

Burada yazılan her türlü bomba tehlikeli olup asla denenmemelidir. Yapım esnasında patlama olasılığı yüksek bomba tarifleri vardır. Doğacak maddi/manevi zararlardan blogumuz sorumlu değildir.Boya bombası:
Kapağı kapanıp açılabilen bir kutu boya ve karbondioksit (CO2) buzu yani kuru buz alıyoruz. Daha sonra tek yapmamız gereken buzları boya kutusunun içine atıp kapağını kapatarak oradan hızla uzaklaşmak. Bir kaç saniye sonra her yer boya içinde kalacaktır.Tenis topu bombası:Bir patlak tenis topunun içerisine kibrit kutusunun tamamını dolduracak kadar kibrit koyacağız. Kibritleri küçülterek sadece yanan kısmını koymalısınız. Bantla topun yırtık kısmını kapatıp topu bir yere sertçe fırtlattığımızda bombamız patlayacaktır.Duman Bombası:Tarımla ilgili yerlerde satılan potasyum nitrattan istediğimiz ölçüde alıyoruz. Daha sonra küp şekerle onun iki katı kadar potasyum nitratı karıştırıyoruz. Bunları bir tencerede ısıtıp pelteleşinceye kadar karıştırıyoruz. İşlem bittikten sonra bir kaba koyuyoruz ve bombamız kurumadan içine yanan ucu dışarıda olacak şekilde bir kaç kibrit koyuyoruz. Daha sonra kibritleri yakıyoruz ve oradan uzaklaşıyoruz. 2 litrelik bir karışım bir sokağı rahatlıkla dumana boğabilir ve ortama çok kötü bir koku yayar. Bu yüzden kapalı alanda denemeyiniz ve her zamanki gibi dikkatli olunuz.Küçük Duman Bombası:

1. Bir pinpon topunu alıyoruz ve alüminyum folyo ile bir bölümünü kaplıyoruz. Kaplama işi bittiğinde pinpon topu görünmeyecek fakat bir bütün folyo ile yapılması gerektigi için dikkatlice kıvırarak deligi kapanmaması gereken bir baca yapıyoruz. Bir çaydanlıgı duşunerek yapabilirsiniz; alttan çakmak tutuyoruz ve bacadan bir miktar duman çıkıyor .2. Bu bombamızda da bir kaç pinpon topunu alıyoruz. Makasla küçük parçalara ayırdıktan sonra kibrit kutusuna dolduruyoruz. Kibrit kutusunun kenarlarını bantlıyoruz ve büyük yüzünün ortasına bir delik açıyoruz. Bir kibritle top parçalarını kutu yanmayacak şekilde dikkatlice yakıyoruz ve delikten duman çıkıyor.
Not: Pinpon topu kullanmamızın sebebi içinde nitro selüloz maddesinin bulunmasıdır. Nitro selüloz bulunmuyorsa bombalarınız çalışmayacaktır.Napalm Bombası:Bu bombayı yapmak gerçekten çok tehlikelidir bu yüzden çok dikkat edilmelidir. İlk olarak bir miktar benzin alıyoruz ve benzini ısıtıyoruz. Bunun için en iyi yöntem sıcak su dolu bir kaba benzin dolu şişeyi birbirine karışmayacak şekilde atmaktır. Isıttığımız benzinin içine kalıp sabunları bölerek atıyoruz ve katılaşmaya başlayana kadar karıştırıyoruz. Daha sonra bombamız kuruyor ve patlamaya hazır hale geliyor. Bu bomba çok ama çok tehlikelidir, bu bombanın çok daha büyükleri 2. dünya savaşı ve Vietnam savaşları başta olmak üzere pek çok savaşta kullanılmış ve kullanılmaya da devam etmektedir.Not: Napalm bombası ortamın oksijenini çeker ve büyük bir hasar verdiğinden dolayı şaka amacıyla kullanılamaz.Ampul Bombası:Bir ampulu duya yakın olan tarafından bir şekilde patlamadan delin ve hızlı bir şekilde delikten içeriye yavaşça benzin doldurun. Çok fazla gerekli değil ancak tungstene yakın olmalı. Bu işlemi yaparken hızlı olmalısınız çünkü delikten dışarı gaz çıkışı olmamalıdır. Deliği sakız gibi bir şeyle kapatıp ampulu yerine takın. Ampulu yaktığında şiddetli bir patlama olacaktır ve etrafa cam parçaları yayılacaktır. Bu yüzden şaka olarak denemeye kalkmayın.Gübre Bombası:Bir gazete kağıdını alıp çekirdekçilerin yaptığı gibi külah yapın. İçine suni gübre doldurun ve üzerini tamamen örtecek şekilde orta kalınlıkta bir pamukla örtün. Daha sonra pamuğu benzin yada mazotla ıslatın ve bir fitil yardımıyla patlatın.Tuz Ruhu Bombası:Malzemeler:

*Tuz Ruhu

*Alüminyum Folyo

*Plastik Şişe

Yapımı:

Tuz ruhunu plastik şişenin 1/10 kadar doldurun. Daha sonra katlayarak minik parçalar haline getirdiğimiz alüminyum folyoları şişenin içine atın. Kapağı sıkıca kapatın ve en az 20 metre uzağa atın. Patlama 20 ila 60 sn'ye arasında gerçekleşecektir. Patlamanın süresi attığınız alüminyum folyoların miktarına ve tuz ruhunun kalitesine göre değişir. Eksik alüminyumda şişe şişer ve elips şeklini alabilir.

Formül:

HCl + Al

Etkileri: Ses bombası olarak kullanılabilir. Şişenin kalınlığına göre yüksek ses çıkarır.Tuz Ruhu Bombası 2:Bir pet şişenin içine çamaşır suyu ve tuz ruhunu yavaşça koyun çalkalandıgı anda patlar.

ayrıca yaydıgı koku insanları bayıltabilir veya kısırlaştırır.Kola ve Şeker Bombası:Malzemeler:

1 adet 1 lt şişede kola

1 adet küp şekerKolanın içine küp şekeri atın ve kapağını kapatarak havaya fırlatın. Bir patlama gerçekleşecektir ve asit havada süzülecektir. Bu olayın saniyelik olması gerek yoksa elinizde patlar.
Alüminyum Folyolu Torpil:Bildiğiniz ufak kız kaçıranlardan bi kaç tane alıp barutunu bir kaba koyuyoruz. Ardından bunu alüminyum folyoyla çok sıkı bir şekilde sarıyoruz etrafını para bantıyla güçlendiriyoruz (torpil mantığı). Bantı çok sarmayın ama sıkı olmalı. Etrafına toplu iğne yapıştırırsanız parça tesirli bomba olur ve etrafa zarar verebilirsiniz ancak şaka amaçlı kullanılmamalıdır.Barut Bombası:Gerekenler: Potasyum Nitrat-75g Mangal Kömürü-15g Kükürt-10g Aseton-60mlNerden bulunur? Potasyum nitrat ile Kükürtü zirai tarım ürünleri satan yerlerde bulabilirsiniz. Mangal kömürünü ise en yakınınızdaki bakkaldan temin edebilirsiniz.Yapılışı: Mangal kömürü ile Kükürtü karıştırıp iice eziyoruz. Baya bi uzun sürebilir. Havanda ezebilirsiniz. Ezdiğiniz kadar barutun kaliteside artçak ona göre. Un kıvamına geldikten sonra işlem bitiyor.Sonra 50ml su doldurduğunuz 500ml lik bir kaba potasyum nitratı döküyoruz. Ve ısıtmaya başlıyoruz. Merak etmeyin alev almaz. Tüm potasyum nitrat çözündükten sonra kömür-kükürt karışımını aynı kaba döküyoruz ve 5-10 dakika karıştırıyoruz. Hiç kuru yer kalmamalı. Sonra ısıtıcıyı kapatıyoruz ve mümkün olduğunca soğuttuğumuz asetonu yavaşça kabın içine boşaltıyoruz. Ve hızlıca karıştırmaya başlıyoruz. Bu aşamada etrafta ateşli bişi olmamasına dikkat edin çünkü aseton buharı yanıcıdır. Uzun bi süre karıştırdıktan sonra bu işlemde bitiyor.

Burda aseton karışımın hızlı soğumasına neden olur. Bu sayede çözünmüş olan potasyum nitrat kristallenmeden açığa çıkar ve kömür-kükürt karışımına yapışır.Ve ıslak olan barutumuzu güneşte kurutabiliriz elde edilen barutu herhangi bir şekilde sıkıştırmanız yeterli olacaktır bir tenis topu, yada bir şişe işinizi görebilir.Çamaşır Suyundan Plastik Bomba:Potasyum klorat cok patlayici bir maddedir ve mayinlarin ana

unsurlarindan birisidir.Gerekli malzemeler:a. Camasir suyu

b. Ocak

c. Hidrometre

d. Atese dayanikli buyuk bir cam veya emaye celik kab

e. Potasyum klorit (Saglik merkezlerinde veya eczanelerde perhiz tuzu olarak

satilir)1. Dort bucuk litre camasir suyunu cam veya celik kabin icine bosaltip

isitmaya baslayin.

2. Camasir suyu isinirken icine 63 gram potasyum klorit atin. Hidrometre

ile surekli karisimi kontrol edin ve normal hidrometrelerde ibre “1.3”u

gosterene kadar kaynatin. Elektronik hidrometrelerde ise “Full charge”

yazisini okuyana kadar isitin.

3. Sonra buzdolabinda “0” dereceye gelene kadar sogutun ve icinde tesekkul

etmis kristalleri bir suzgec kagidiyla alin. Ve ardindan karisimi yine

isitin. Ve tekrar ayni islemi uygulayin.

4. Kristalleri damitilmis su ile 56 gram kristale 100 mililitre su tekabul

edecek sekilde karistirin. Bu karisimi kaynayana kadar isitin ve sonra sogutun.

Ardindan yine olusmus olan kristalleri suzgec kagidiyla alin. Bu kristalleri saf

potasyum klorat kristalleri olmasi lazim gelir.

5. Bu kristalleri pudra gibi olana kadar ufalayin ve icindeki tum nemin gitmesi

icin hafif ateste isitin.

6. Bes gram Vazelinle bes gram balmumunu elinizle yogurun ve sonra bu macunu

kamp

ocaklarinda kullanilan beyaz benzinin icine koyup cozun. Bu siviyi plastik bir

kovadaki 90 gram sodyum kloratin uzerine dokun ve yogurun. Sonra beyaz benzinin

gitmesini bekleyin.

7. Bu patlayiciyi sulfurden uzak ve serin bir yerde muhafaza edin. Patlayici

balmumunun icine yerlestirip istenen sekle ve kaliba sokulabilir. 1.3 gram

patlayiciyi balmumu ile zirhlayip icine bir fitil veya baska herhangi bir

atesleyici (kablo v.s.) soktuktan sonra bir kabin icine yerlestirin ve patlatin.Ses Bombası:Malzemeler:
  • Bir adet pet şişe(0.5, 1 yada 5 l’lik olabilir tercih size kalmış. Ne kadar büyük olursa harcayacağımız folyo ve tuz ruhu miktarı ona göre artar ancak seste bir o kadar fazla olur)

  • Bir miktar aluminyum folyo

  • Tuz ruhu

Yapılışı:
Aluminyum folyoyu ufak ufak parçalayıp yuvarlayın ve pet şişenin içine doldurun. Pet şişenin tabanını kaplayacak kadar folyo yeterli olacaktır.
Bu aşamadan önce bir uyarıda bulunayım. Reaksiyon çok hızlı gerçekleştiği için bu aşamayı çok hızlı bir şekilde yapıp şişeyi fırlatmalısınız. Şişenin elimizde patlamasını istemeyiz. Alüminyum folyoların üzerini kapatacak kadar tuz ruhu dökün ve pet şişenin ağzını sıkıca kapatıp çalkalayıp fırlatın. Şişenin genleşip büyük bir gürültüyle patladığını göreceksiniz.Ses Bombası 2:
Sadece darbe ile patlayan bir madde : NI3. Yapimi da oldukca kolay. Iste gerekli malzemeler :1. Derisik Amonyak (NH3) cözeltisi (Malum, amonyak gaz bir maddedir NŞA`da. Ve ticari olarak yaklasik %20 lik sulu cözelti olarak satilir.Cok kötü koktugunu bilmeyen yoktur herhalde.)

2. Iyot (I2) 

3. Kücük bir beher (En az 20 mL`lik) 

4. Filtre Kagidi

5. Huni2-3 gram iyot beher icine konur ve üzerine yaklasik 15 mL amonyak cözeltisi ilave edilir ve karistirilir.(Miktarlarin cok hassas olmasi gerekmiyor. Mesela 20 mL amonyak koydum diye üzülmeyin.). Bu islem sonucunda, elinizde koyu renkli bir cözelti elde edersiniz. Icinde de koyu renkli katilar görünür. Iste o katilar, cözelti icinde cok masum dururlar ama siz onlari bir de kuru iken görün. Bundan sonra tek yapacaginiz sey, bu katilari, filtre kagidi ve huni yardimiyla süzmeniz olacaktir. Süzdükten sonra filtre kagidinda kalan katilar, NI3 olarak bilinen, suda oldukca kararli ama kuru iken en ufak bir fiziksel darbe ile bile patlayan bir maddedir. Filtre kagidini huniden aldiktan sonra, kurutmak icin herhangi bir yere birakin. Ama sunu hatirlatma isterim ki, kuruduktan sonra tasimak pek de mümkün olmayacagi icin bunu düsünüp, nereye koyacaksaniz, ya da her ne yapacaksaniz, islakken yapmanizdir. Kurudugu zaman, esen rüzgardan bile etkilenip gürültülü bir sekilde patlayan bir maddedir. Patlama sirasinda, fiziksel herhangi bir sorun yasamazsiniz.(Kendimden biliyorum, elimdeki plastik bir kapakla, iyi kurusun diye karistiriken, patlamisti ve elime hicbirsey olmadi ki su an bunlari yazabiliyorum.:)). Sadece, kulaginizda siddetli bir uguldama duyarsiniz, patlamananin siddetine göre. Size önerim, islakken, bu maddeyi, selebantlarin üzerine koyup yapistirin. Böylece darbelere karsi daha dayanikli hale getirebilirsiniz. Kurudugunda da tasimaniza olanak saglar bir parca, cünkü garanti veremeyecegim bu konuda size. Cok iyi kurudugunda, patlamasi icin bir rüzgar bile yeterken, hafif islakken bile, üzerine fil oturtsaniz bile hicbirsey olmaz ya da cok hafif cit pit sesleri duyarsiniz. Ayni sesi kücük parcalarin patlamasi sirasinda da duyarsiniz. Bu ses çıt pıt diye de bilinen, muhtelif mahalle bakkallarindan satilan çatapatlara cok benzer.NI3 patladiginda N2 ve I2 olusturur. I2 yi mor renkli buhar olarak görebilirsiniz patlama aninda. Yerde de mor renkkli iz birakmaktadir ama merak etmeyin, o iz bir süre sonra iyotun süblimlesmesi sonucu ortadan kaybolur.


Molotof Kokteyli Yapımı:malzemeler:

bir adet cam şişe

şişenin yarısını dolduracak kadar benzin

yanıcı plastik veya naylon

biraz sıvı sabun veya deterjan

bez parçasıyapılış:

cam şisenin yarısına kadar benzin doldurulur sonra az miktarda yanıcı plastik içine koyulur akabinde sıvı sabun eklenir genişçe bez parçası yarısı şişenin içine gelecek yarısı fitil vazifesi görecek şekilde şişeye koyulur ancak şişenin ağzını sıkıca hava almayacak şekilde kapamalıdır. şişe baş aşağı çevirilerek fitilin benzinle ıslanması beklenir sonra şişe parmak izi belli olmasın diye iyice silinirkullanış: iyice silinmiş kokteyl eldivenle tutulur hedef seçilir fitili olan bez parçasından yakılır en geç 5 saniye içinde hedefe yollanır.


Nitrogliserin:Nitrogliserin en hassas patlayicilardan biridir. Bununla birlikte onu

guvenli hale getirmek de mumkundur, fakat zordur. Bircok genc anarsist,

bu bombayi yapmaya calisirken ya oldu ya da yaralandi. Nitrogliserini

Nobel bulmustu. Onlarin fabrikasindada ilk zamanlarda bircok isci oldu.

Sonunda nitrogliserin dinamit gibi guvenli bir hale getirildi.(Tabi hazir

olanlari, sifirdan yaparken soz konusu degil bu)Gerekli malzemeler:

a. Aritilmis su

b. Sofra tuzu

c. Sodyum bikarbonat (pastalarda kullanilan karbonat)

d. 13 ml. yogunlastirilmis (konsantre) nitrik asit

e. 39 ml. yogunlastirilmis (konsantre) sulfurik asit

f. gliserin

Aletler

a. goz damlaligi

b. 100 ml’lik beher

c. 200-300 ml’lik iki adet beher

d. buz banyosu (plastik bir kova)

e. termometre

f. turnusol kagidi

1. 200-300 ml’lik beherlerden birine 150 ml aritilmis su koyun.

2. Diger 200-300 ml’lik beherin icine de 150 ml aritilmis su ve bir kasik

dolusu sodyum bikarbonat koyun; sodyum bikarbonat suda iyice cozulene kadar

karistirin. Fazla sodyum bikarbonat koymayin cunku bir noktadan sonra suda

cozulmeyebilir.

3. Bir kovayi yariya kadar buzla doldurup icine tuz ekleyerek buz banyosu

teskil edin. Tuz buzun erimesini saglar ve isisini dusurur.

4. 100 ml’lik beheri bu banyonun icine yerlestirin ve 13 ml nitrik asidi bu

beherin icine koyun. Beheri, kovaya oynamayacak ve icine daha fazla madde

kondugunda kovadaki buz icine dolmayacak sekilde sabitleyin. Asidin isisi 20

dereceye gelene kadar bekleyin.

5. Nitrik asit 20 dereceye geldiginde yavasca ve cok dikkatli bir sekilde 39 ml

sulfurik asidi nitrik asidin uzerine dokun. Iki asidi karistirin ve karisimin

isisi 10 dereceye dusene kadar sogutun. Bunu yapmak icin gerekirse baska bir buz

banyosu kullanin.

6. Bir goz damlaligiyla yavasca, her defasinda bir damla olmak uzere gliserini

karisimin icine damlatin. Termometreyi gliserinle asit karisiminin bulustugu

noktada

tutun ve buradaki isinin 30 derecenin uzerine cikmasina kesinlikle izin

vermeyin.

Isi 30 dereceye dogru yukselirse damlatmayi kesin ve dikkatli bir sekilde buz

takviyesi yapin. Eger yine yukselirse derhal uzaklasin. Gliserin hizli bir

sekilde

nitratlasip patlayacaktir.

7. Asid karisiminin uzerinde ince bir gliserin tabakasi olusana kadar damlatmayi

surdurun. Bu islemi yapmanin en iyi yolu, yukaridaki nisbetleri koruyarak

islemleri

mumkun oldugu kadar kucuk miktarlarda gerceklestirmektir.

8. Asid karisimiyla gliserinin nitratlasmasini saglamak icin cubukla karistirin

ve

bu arada surekli buz ve tuz takviyesi yapin. Isinin kesinlikle 30 derecenin

ustune

cikmasina izin vermeyin. Bu islem dakika surecektir. Genellikle bu esnada

nitrogliserin, asit karisiminin uzerinde belirmeye baslayacaktir. Sulfurik asit,

tepkime neticesi ortaya cikan suyu emecektir.

9. Tepkime bittiginde ve nitrogliserinin isisi 30 derecenin altinda oldugunda

asit

karisimi ve nitrogliserinden olusan cozeltiyi dikkatli ve yavas bir sekilde

icinde

sadece su bulunan beherin icine dokun. Nitrogliserin hemen suyun dibine

cokecektir

ve asit-su karisimi ustte kalacaktir. Ustte kalan bu karisim dokulebilir ve bu

yolla

mumkun oldugu kadar cok asit-su karisimi, nitrogliserin zedelenmeden tahliye

edilebilir.

10. Temiz bir goz damlaligiyla dikkatli bir sekilde nitrogliserini alip 2 nolu

maddedeki

beherin icine damlatin. Sodyum bikarbonat cozeltisi asidin fazlasini

eleyecektir;

boylece nitrogliserin daha kararli hale getirilecek ve durup dururken patlamasi

engellenecektir. Turnasol kagidi ile nitrogliserinin asidite oranini tesbit edin

ve eger gerekiyorsa baska bir beherde hazirlanmis sodyumbikarbonat cozeltileri

kullanarak asid oranini dusurun.

11. Nitrogliserindeki asit orani mumkun olan en dusuk seviyeye geldiginde emin

bir yerde ve temiz bir kabin icinde saklayin. Nitrogliserin goorunurde hic bir

sebep yokken bile patlayabilir; onun icin hic bir hasaratin olmadigi serin

yerlerde muhafaza edin.

Nitrogliserinin tek basina kullanilmasi zordur. Talas ve kagit gibi maddelerle

karistirilarak plastik bir borunun icine yerlestirilip dinamit haline getirilerek patlayici olarak

kullanilabilir.TNT:Malzemeler:• Toluen,

• Sülfürik Asit

• Nitrik Asit

• Saflaşmış su (kaynatılacak)

• Emdirme kağıdı

• LeğenYapılışı:• Cam tüpün içine bir miktar sülfirik asit ekleyin,

• Üstüne yavaşça nitrik asit ekleyin, ekledikçe hafif sallayın,

• Karışımın %20’si kadar touleni damla damla ekleyin,

• Hafif çalkalayıp bekleyin,

• Bir leğenin içine 5 lt su ile kaynatıp dondurduğunuz buzlardan açın,

• Suyun içine yavaşça karışımı dökün,

• Bir süre sonra TNT’miz dipte birikecek,

• Emdirme kağıdıyla TNT’yi bir şişede biriktirebilirsin…

• Ve patlatmaya hazır…NOT: 80º C’de patlar.TNT 2:


Malzemeler:1) Nitrik asit (kezzap'ta bulunur)

2) Gliserin

3) Emici madde (kagıt ,küçük karton parçaları, talaş vb.)Yapılışı:3 bölüm nitrik asit ile 1 bölüm gliserini karıştırırız (çok yavaş ve dikkatli olun en ufak bir ısı sarsıntı ve benzezi şeylerde patlat ve çok kuvvetlidir). Bu sayede nitrogliserin elde ederiz (yukarıda nitrogliserin yapımı ayrıntılı şekilde var ve çok riskli). Daha sonra bu maddeyi emici özelligi olan bir şeyle karıştırdıktan sonra (talaş önerilir) TNT hamurumuz hazır hale gelir.
Bu hamuru bir şişede biriktirip fitil ekleyerek TNT haline getirebiliriz..C4:Malzemeler:

  • 1 kg azotlu yada sülfatlı gübre

  • 1 lt mazot (kaçak olsa daha iyi olur)Yapımı:Gübreyi ufalamaya başlayın ama tam toz yapmayın daha sonra 1 lt mazotu yavaş yavaş yedirin elimizde bir bulamaç oluşacak bu bulamacı damda temiz bir naylonun üzerine serin daha sonra kurumaya bırakın ( sakın ama sakın herhangi elektrik yada guclu bir ısı kaynağinda kurutmayı denemeyin, havaya uçarsınız!) belli bir kuruma süresinden sonra elimizde kulak memesi yumuşaklığında bir hamur oluşacak. Daha son
ra bu maddeyi bir kalıbın içine koyup fitil ekleyerek patlamaya hazır hale gelir.

13 yorum:

Adsız dedi ki...

Admin tnt 2de 3 bölüm nitrik asit demissin neo

Adsız dedi ki...

çok güzel hazırlamışsın kardeşim harbiden bilgilendirdi

Adsız dedi ki...

bir de video ile anlaysan çok daha faydalı olur

Adsız dedi ki...

TUZ RUHU BOMBASI 1 EN KOLAYI

Gunex MAA dedi ki...

5 gram vazelin ve 5 gram balmumunu beyaz benzinde bekletin. İki madde karıştığında cıvık hale gelecektir. Bu maddeyi benzinden çıkarın ve çok hafif cıvık madde elde etmek için benzinin uçması için havalandırın. Elde ettiğiniz maddeyi Potasyum Klolrat maddesi ile hamur kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Elde edilen madde plastik patlayıcıdr ve tahrip gücü oldukça yüksektir. Elde ettiğiniz patlayıcı maddeyi içi sıkıştırılmış kibrit barutu doldurulmuş kalemin içinde Tungsten teline elektrik verilmesiyle kolayca patlatılabilir. Yapımında hiç bir tehlike oluşmamaktadır. Fakat Potasyum Klolarat' ın çok güçlü patlayıcı olduğu unutulmamalı ve yanında sigara içilmemeli, mum yakılmamalı yani ateşten uzak tutulmalıdır. Bu patlayıcı madde su altında kayaları patlatmak için kullanılır. Çünkü içeriğindeki balmumu nem geçirmez.

Adsız dedi ki...

selam nasilsiniz? bilgilendirdiyiniz ucun tesekkur ederim en kolay patlayici maddelerden biri de marqanizdir eczanelerde bulunur marqaniz benzinle karistiginda cok guclu patlama olur ama cok tehlikelidir saka yapmak icin kullanilmaz

Adsız dedi ki...

NE FAYDASI VAR BUNLARIN???

Adsız dedi ki...

TNT NİN FİTİLİNİ YAKTIM GERİ ELİME NOLDUYSA ATAMADIM ELİMDE PATLADI

Umut kaptıkaçtı dedi ki...

ses bombası bırı denedım oldukca ıyı ama gercekten cabuk aktıf oluyo dıkat edın..

salihzeybek dedi ki...

Napalm'n çok kuvvetli daha uzun süre yanan ve patladığı zaman içerisindeki maddeyi havaya bir ağ gibi açan versiyonunu biliyorum.

Adsız dedi ki...

c4 yapiminda sulfat yerine gazete kagidi ve amonyak kullansak ne olur?

Adsız dedi ki...

Cok guzel bir savas veya zombi saldirisi olursa kullanirim

Adsız dedi ki...

hayvan yağını buzdolabına koy sertleştiğinde üstündeki beyaz maddeyi kazı dikkat et o gliserin
nitrik asitle nitro gliserin ona sodyum nitrat ve talaş eklersen dinamit olur hamuru iyice
yoğurup tercih cam uzun bir fitille çok uzun bir fitille yakarsan ciddiyim okulun yarısını uçurabilirsin
xXx bombacımemo xXx

Yorum Gönder